A TY CO CHCIAŁBYŚ ROBIĆ W ŻYCIU ?

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 23 im. Józefa Drożdża w Bielsku-Białej  mieli wielką przyjemność uczestniczyć w prelekcji pt. „A Ty co chciałbyś robić w życiu?” przygotowanej i przeprowadzonej przez Pana Łukasza Hoffmana.

W spotkaniu, które odbyło się 12 kwietnia br.,  wzięło udział 60 uczniów naszej szkoły, ich rodzice oraz nauczyciele. Zamierzeniem organizatorów prelekcji, tj. Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego oraz Samorządu Uczniowskiego, była integracja społeczności uczniowskiej z nowoprzybyłymi do naszej placówki dziećmi z Ukrainy. Podczas spotkania obecny był tłumacz języka ukraińskiego. W obecnej sytuacji geopolitycznej, Ukraińcy nie są pewni swojej dalszej przyszłości – spotkanie poprowadzone przez pana Łukasza Hoffmana stało się inspiracją dla wielu młodych ludzi, ich obowiązkiem jest ocalenie własnych marzeń – Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.

Prowadzący opowiadał dzieciom o swoich pasjach, zainteresowaniach i życiowych planach pozwalających odnaleźć drogę do własnego sukcesu. Zachęcał by wierzyć w siebie i nie rezygnować z marzeń. Pan Łukasz Hoffmann profesjonalnie przekazał swą wiedzę i cenne wskazówki na temat osiągnięcia sukcesu, które z pewnością zaowocują wśród młodych ludzi w przyszłości. Ponadto opowiedział o swojej podróży w Himalaje, którą zobrazował licznymi slajdami.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczniowie chętnie zadawali pytania. Byli otwarci i pełni entuzjazmu. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania będą równie inspirujące.