MIEDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

III MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK

KAMIENICA 2023” ONLINE

• Celem konkursu jest podtrzymanie i ochrona tradycji kolędowania w domach.

• Konkurs prowadzony będzie w dwóch grupach wiekowych:

- klasy I-IV jako grupa młodsza

- klasy V-VIII jako grupa starsza

• W każdej grupie wiekowej będą dwie kategorie uczestników: - solista i rodzina

• Każda szkoła może wysłać maksymalnie 6 zgłoszeń w dwóch grupach wiekowych
    w sumie czyli np. 2 solistów i 1 rodzina kl. I-IV i podobnie kl. V-VIII lub tylko 6 rodzin -3 z kl. I-IV i 3 z kl. V-VIII

• Solistom może towarzyszyć osoba dorosła lub inne dziecko jako akompaniator.
    Jeśli melodia będzie odtwarzana ma to być czysta linia melodyczna (bez wokalu).

• Kategoria rodzina to uczeń wraz z członkami rodziny max. do 6 osób – minimum dwie.

• Dopuszczamy także wykonanie kolęd tylko na instrumentach – bez wokalu.

• Przewidujemy nagrody za zajęcie od I do III miejsca dla uczniów laureatów w każdej kategorii oraz dla pozostałych uczestników dyplomy, a także podziękowania
    dla nauczycieli koordynatorów.

• Jury oceniać będzie dobór repertuaru, poziom wykonania oraz wrażenia artystyczne
    w skali od
    1 do 6 punktów. Werdykt JURY jest ostateczny i niepodważalny

• Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród oraz występ laureatów odbędzie się w Domu Kultury w Kamienicy 31.01.22 o godz. 17.00

• Laureaci oraz nauczyciele koordynatorzy w dniu 13.01.22r. zostaną powiadomieni
    zakwalifikowaniu się do koncertu finałowego na gali i konieczności przybycia
    na uroczystość wręczenia nagród.

Duża odległość między konkursem i ogłoszeniem wyników na gali laureatów jest związana z feriami zimowymi, które przerywają naturalny bieg rzeczy. Będą też jednak okazją do doszlifowania występu na gali.

Warunkiem udziału w konkursie jest:

• Terminowe zgłoszenie szkoły mailem do 22.12.2022 – karta zgłoszenia

• Wysłanie do 9.01.2023 nagrania filmu z wykonania kolędy lub pastorałki wraz
    z podpisanymi przez rodziców uczniów skanami:

• Zgody na przetwarzanie danych osobowych (załącznik 1)

• Klauzuli Informacyjnej (załącznik 2)

• Gotowość wzięcia udziału w gali laureatów połączonej z wręczeniem nagród w dniu 31.01.2023 o godz. 17.00 w Domu Kultury w Kamienicy

dostarczenia nagranego występu i dokumentacji do 9.01.2023

Nagranie i załączniki wysyłamy na adres e- mail:

konkurs.koled.sp23@gmail.com w temacie wiadomości podajemy: nr szkoły

w treści: liczbę solistów i rodzin w każdej grupie wiekowej. Preferowany sposób przesłania pliku z nagranym występem: WeTransfer lub link do YouTube.

Linia melodyczna, z której będą korzystać laureaci na gali w Domu Kultury powinna być zapisana w formacie MP3 – najlepiej na pendrivie.

Wyniki konkursu będą przesłane do nauczycieli koordynatorów szkoły oraz znajdą się
na stronie internetowej SP 23 -
1.02.2023r.

Zastrzegamy sobie prawo do weryfikacji regulaminu konkursu.