AKCJE CHARYTATYWNE

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.

Nieważne jest to, co ma, ale czym się dzieli z innymi”.

Akcja charytatywna - ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ

W ramach programu Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego  postanowiliśmy przystąpić do "Adopcji na Odległość". Celem projektu jest pomoc w wykształceniu ubogich dzieci i młodzieży oraz propagowanie idei pomocy dzieciom zagrożonym głodem w Afryce.

Placówką do której trafiła nasza pomoc  jest przedszkole i szkoła podstawowa w miejscowości Kabwe w Zambi.

Programem Adopcji na Odległość objęte są najuboższe dzieci i młodzież w Kabwe. To głównie półsieroty i sieroty, które żyją pod opieką dziadków, rodzeństwa lub dalszych  krewnych. [....] Dzieci narażone są szczególnie na gruźlicę i cholerę, które atakują mieszkańców slumsów. Ponadto dzieci cierpią z powodu niedożywienia" [...]misjesalezjanie.pl

Bez pomocy wiele dzieci nie mogłoby nawet marzyć, aby usiąść w szkolnej ławce. Żyłyby na ulicy, spędzały dni na poszukiwaniu resztek w śmietnikach. Bez przyszłości, wykorzystywane przez bogatych i mających władzę, a pogardzane i przepędzane z każdego miejsca, gdzie mają prawo przebywać tylko szanowani obywatele kraju. Edukacja, wychowanie i moralność to najbardziej palące tematy, które musimy podjąć, by mieć realny wpływ na zmianę sytuacji najmłodszych." - mówi ks. Michał Wziętek odpowiedzialny za realizację programu w Kabwe " - źródło: http://misjesalezjanie.pl/adopcja-na-odleglosc/zambia-kabwe/.

Akcja charytatywna " POLA NADZIEI"

„Kiedy wiosną zakwitają żonkile rozpoczyna się kampania Pola Nadziei, przypominając o akcji hospicyjnej na rzecz ludzi cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki. Pomagając chorym przekraczamy barierę cierpienia i lęku przed śmiercią, dajemy nadzieję na życie w otoczeniu życzliwych ludzi. Kampania Pola Nadziei jest ogólnoświatową
i ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną, którą zapoczątkowała w 1997 roku organizacja Marie Curie Cancer Care". Symbolem akcji jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych. Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią obumiera, aby wiosną rozkwitnąć jako piękny kwiat.

„Pola Nadziei” to coroczna kampania prowadzona przez Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne w Bielsku - Białej w której nasza szkoła bierze udział.

Strona internetowa: http://hospicjumbielsko.pl/category/pola-nadziei/

Akcja charytatywna „SZKOŁA Z MISJĄ”

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w akcji „Szkołą z misją”, której celem jest zbiórka zużytych  baterii.

Zbiórce podlegają:

-baterie wszelkiego typu / „tradycyjne” paluszki, akumulatorki, od komórek, od laptopów/

Pieniądze pozyskane dzięki zbiórce będą przeznaczone na:

- budowę domów i przedszkola w Wiosce Matki Bożej Miłosierdzia  dla ofiar tajfunu na Filipinach,

- budowę głębinowych studni w Czadzie,

- dożywianie dzieci w Urugwaju.

Więcej informacji na http://www.szkołazmisją.pl/to-juz-zrobilismy

Zapraszamy  do obejrzenia filmu promocyjnego akcję!

Zakręcona akcja dla Natalii

Uczniowie naszej szkoły już nie raz pokazali, że mają wielkie serca .... Po raz kolejny jest organizowana akcja charytatywna "Pełna miska dla schroniska", której celem jest zebranie żywności i najpotrzebniejszych rzeczy dla zwierząt przebywających w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych  Zwierząt.

Rzeczy materialne zbierane w okresie zimowym przez schronisko:

- sucha i mokra karma dla kotów

- żwirek dla kotów

- koce i ręczniki

- specjalistyczna karma dietetyczna dla psów,np.po sterylizacji i kastracji

- obroże i smycze