SOLIDARNI Z UKRAINĄ

AKCJA "HALLO TATO!"

Akcja Hallo Tato – zbieramy używane smartfony – Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Zbiórka będzie odbywać się w budynku Szkoły przy ul Jeżynowej 3 oraz w budynku przy ul. Karpackiej 150. Akcja trwa do końca września 2022 r.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!

DOM REKOLEKCYJNY "ORIONÓWKA"

W dniach 4-11.04 przeprowadzona została  przez koło sympatyków PCK na terenie szkoły charytatywna zbiórka wielkanocna na rzecz uchodźców z Ukrainy. Zebraliśmy dary za ok. 1000 zł. Rzeczy zostały przekazane do internatu w Bielsku-Białej , gdzie przebywają matki z dziećmi oraz Domu Rekolekcyjnego " Orionówka" w Międzybrodziu Bialskim, gdzie przebywa ukraiński sierociniec.

POMOC DLA CHORSUNA

Szanowni Państwo,

wiemy, że Wasze serca są ogromne i bez Waszej  pomocy, żadna akcja organizowana na terenie naszej Szkoły nie zakończyłaby się sukcesem .
Zachęcamy do udziału w zbiórce żywności organizowanej przez ks. proboszcza Marka Droździka, dla osób mieszkających w Chorsunie.

Artykuły spożywcze o przedłużonym terminie ważności (np. olej, mąka, kasza, ryż, cukier, makaron, konserwy, kawa, herbata,  itp.) można przynosić na plebanię w poniedziałek 21.03.  między 9.00- 11.00.

ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW HIGIENICZNYCH I ŚRODKÓW CZYSTOŚCI
DLA DOMU REHABILITACYJNEGO W LALIKACH
ORAZ OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO

Jak wiele innych szkół, solidarnie zaangażowaliśmy się w pomoc dla Ukrainy. Dom rehabilitacyjny w Lalikach oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczy potrzebują wsparcia, dlatego nasze Szkolne Koło Wolontariatu wspólnie z p. Renatą Sadowską w dniach 15 - 18 marca zorganizowało w szkole zbiórkę – potrzebne były środki czystości i higieny osobistej (m. in.: ręczniki papierowe, podkłady, żele pod prysznic, mokre chusteczki). Serdecznie dziękujemy Państwu za okazane zrozumienie i olbrzymie zaangażowanie w to przedsięwzięcie. Zebrane artykuły 18 marca trafiły do osób potrzebujących. Jesteśmy bardzo wdzięczni, wzruszeni i dumni z tego, że po raz kolejny nasza szkolna społeczność stanęła na wysokości zadania! :)

DZIĘKUJEMY !!!!

AKCJA "POWITALNY PREZENT"

W ramach wsparcia dla uczniów ukraińskich przyjętych do naszej Szkoły przygotowano powitalną niespodziankę. Każde dziecko otrzyma wyposażony w najpotrzebniejsze artykuły szkolne plecak.

Taki prezent powitalny ma za zadanie ułatwić uczniom uchodźcom start w nowej rzeczywistości i pomóc przełamać bariery w pierwszych dniach nauki w polskiej szkole.

ZBIÓRKA DARÓW

A tak było w czwartek.....

Dzień 3. 03. 2022 roku, Samorząd Uczniowski ogłosił Dniem Solidarności z Ukrainą. Wszyscy uczniowie przypięli kotyliony lub wstążki w barwach flagi ukraińskiej. W tym dniu została również zorganizowana zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy. Obie akcje spotkały się z bardzo dużym odzewem. Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom, wspierającym dzieci w pomocy rzeczowej oraz okazaniu solidarności z Ukrainą.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informujemy, że 03 marca (czwartek) w naszej Szkole przeprowadzona zostanie zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy.

Zbieramy środki opatrunkowe, żywność z długim terminem ważności, środki higieny osobistej, koce i śpiwory. Wszystkie rzeczy zostaną przekazane do bielskiego oddziału PCK.

Równocześnie Samorząd Uczniowski ogłasza najbliższy czwartek (03.03) Dniem Solidarności z Ukrainą. Prosimy, by wszyscy uczniowie w tym dniu przypięli do swoich ubrań kotyliony lub wstążki w barwach flagi ukraińskiej.

Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji.