POLA NADZIEI

23 października 2023 r. w kościele pw. NMP Królowej Polski odbyła się uroczysta inauguracja Jubileuszowej XX edycji programu „Pola Nadziei”. Program ma charakter edukacyjno-charytatywny, a jego zadaniem jest popularyzacja idei opieki hospicyjnej.

Do tegorocznej bielskiej edycji programu  wraz z naszą szkołą przystąpiło 51 szkół z Bielska-Białej, powiatu bielskiego i Skoczowa. Reprezentanci szkół otrzymali podczas uroczystości cebulki żonkili, które symbolizują nadzieję, pamięć i szacunek.

Pragniemy, aby zakwitające na wiosnę żonkile dawały nam świadectwo radosnego niesienia pomocy, ale też przypominały o ważności dawania wsparcia i otwarcia na potrzebującego.

Opiekunowie Pól Nadziei:  Aneta Winnicka, Ewelina Wawak, Gabriela Puczka

W ramach akcji Pola Nadziei uczniowie klas VI- VIII własnoręcznie wyszli ręczniki z imieniem pacjentów Hospicjum Jana Pawła II.

24.11.2023r. uczennice klasy VI a. udały się do Hospicjum  z przygotowanymi prezentami oraz upieczonymi przez "Tortownica Pracownia Tortów i Ciast Dariusz Drąg" słodkościami dla pacjentów.

Uśmiechy na twarzach chorych, radość w sercach dziewczyn, wspólne rozmowy i czas oddany indywidualnie podopiecznym Hospicjum zbudowały kolejną cegiełkę dobra.

Słowa uczennic: "Chcemy więcej", pokazują jak ważne jest zwrócenie uwagi na potrzeby drugiego człowieka. Jako cała społeczność SP 23 pragniemy więcej.

Opiekunowie Pól Nadziei:  Aneta Winnicka, Ewelina Wawak, Gabriela Puczka