AKADEMIA Z OKAZJI 3 MAJA

Nie znać historii – to być zawsze dzieckiem (Cycero)

dlatego nasza Szkoła, jak co roku, przygotowała akademię z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja.

Jest to niewątpliwie dla uczniów jedna z form nauki historii Polski, a dla dorosłych – jej przypomnienie. Akademia zgromadziła znaczne grono gości – uczniów, rodziców, nauczycieli.

Akademia rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem Hymnu narodowego.

Następnie program artystyczny zaprezentowali uczniowie klasy 5a. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie znaczenie Konstytucji 3 Maja oraz zobaczyć rekonstrukcję zdarzeń dotyczących jej uchwalenia.

Fenomenalną oprawę muzyczną zapewnili nasi najmłodsi adepci – uczniowie klasy 1b i 3b. Wykonali pieśni i piosenki patriotyczne.

Po zakończeniu występów Pani Dyrektor podziękowała wszystkim występującym uczniom za zaangażowanie i nauczycielom, którzy opracowali akademię. Tym razem o przygotowanie uroczystości zadbały Panie: Gabriela Nachyła, Anna Sawicka, Roksana Szoblik, Adriana Cora, Ewelina Wawak.

Prawdziwą niespodzianką był krótki recital uczniów klasy 7a. Przedstawili oni kilka słów na pożegnanie długoletniego pracownika naszej Szkoły – Pani Joli Pieronkiewicz.

Były łzy wzruszenia…to ważny moment w historii naszej Szkoły.

E.W.