"BOŻONARODZENIOWE TRADYCJE I ZWYCZAJE W KRAJACH EUROPEJSKICH"

W dniu 21.12.2023 r. klasy 6a, 6b,7a,7b, 8 brały udział w projekcie świątecznym zorganizowanym przez nauczycielki języków obcych p. Annę Maryniak-Pracką oraz p. Sylwię Niemczyk-Kuźbińską.

Uczniowie klas przedstawiali świąteczne tradycje w takich krajach jak: Włochy, Francja, Niemcy, Stany Zjednoczone, Ukraina oraz Anglia.

Zadaniem każdej klasy było przygotowanie prezentacji multimedialnej, potraw świątecznych charakterystycznych dla danego państwa. Ocenie podlegała również gazetka i wystrój sali.

Uczniowie bardzo poważnie podeszli do tematu projektu i stanęli na wysokości zadania. Każda klasa otrzymała słodki upominek dla każdego ucznia.

Na wyróżnienie zasługuje klasa 6 pod opieką p. Gabrieli Puczki, która w tym projekcie udział wzięła pierwszy raz i otrzymała najwyższą ilość punktów, jak również grupa młodzieży z Ukrainy przygotowująca swoje regionalne potrawy.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotoleracji: TUTAJ