DNI OLIMPIJCZYKA

W czwartek 27 kwietnia klasy 6 pod opieką nauczycieli WF wzięły udział w krajowych obchodach 59. Dni Olimpijczyka i nadaniu hali pod Dębowcem imienia Zbigniewa Pietrzykowskiego.- legendarnego boksera pochodzącego z Bielska-Białej /Na początku XXI wieku został wybrany najlepszym pięściarzem wszech czasów. Stoczył 350 walk, z których zaledwie 14 przegrał, w tym jedną z Muhammadem Alim. Był trzykrotnym medalistą Igrzysk Olimpijskich (1956 brąz, 1960 srebro, 1964 brąz), wielokrotnym mistrzem Europy i 11-krotnym mistrzem Polski. Ze względu na swój styl walki powszechnie nazywano go dżentelmenem ringu. W 1999 roku został wpisany do Księgi Zasłużonych dla Bielska-Białej. W 2004 roku otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Zmarł 19 maja 2014 roku w Bielsku-Białej/.

Młodzież mogła na żywo zobaczyć wielu Olimpijczyków z Podbeskidzia oraz Polski; wysłuchać hymnu Polski oraz olimpijskiego; przysięgi olimpijskiej i zobaczyć jak zapala się znicz olimpijski /na hali zrobił to Stefan Hula - medalista olimpijski w skokach narciarskich/. Dla wielu uczniów naszej szkoły prezentacja Olimpijczyków z naszego regionu zrobiła ogromne wrażenie.
K. D.