ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada w Polsce obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości dla upamiętnienia odzyskania przez nasz kraj wolności.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole, jak co roku, miały szczególny charakter. 10 listopada 2023 r. z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie klas 6-8 pod opieką Pana Jana Bąka.

Tradycyjnie zaczęliśmy od hymnu państwowego.

Następnie uczniowie klas starszych przedstawili swój program artystyczny. Widzowie mieli możliwość zobaczyć losy Polski przedstawione w konwencji spektaklu, w którym upersonifikowane państwa zaborcze rozdzielają nasz kraj między siebie.

Taki sposób prezentowania dziejów z pewnością ułatwi naszym najmłodszym uczniom zrozumienie trudnych losów Polski.

Pełnym wzruszenia był występ wokalny uczennicy klasy VIII Agmieszki Łysak,  która przy własnoręcznym akompaniamencie instrumentalnym zaśpiewała utwór „Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej”.

Całość uświetnił występ uczniów klasy 2 a, którzy pod opieką Pani Małgosi Mroziak zaprezentowali układ choreograficzny o charakterze patriotycznym.

Podczas apelu panowała podniosła atmosfera, a wszyscy w skupieniu obserwowali  występy młodych artystów.

Spotkanie zakończyła krótka przemowa Pani Dyrektor, która podziękowała wszystkim za udział w uroczystości oraz przypomniała, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze, dlatego należy o nią dbać.

W atmosferze refleksji zakończono obchody.