ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

07-09-2019 11:17 imprezy i uroczystości

Tegoroczne rozpoczęcie kolejnego roku nauki różniło się od poprzednich. Tym razem towarzyszyło nam więcej zadumy niż w ubiegłych latach z powodu…milczenia.
Pod hasłem „Przemarsz milczenia” uczniowie przeszli z kościoła do budynku szkoły, aby uczcić pamięć tragicznych wydarzeń z września 1939 roku.
Chwila refleksji to godny sposób, by okazać szacunek tym, którzy 80 lat temu nie dotarli bezpiecznie do swoich szkół…
Na sali gimnastycznej uczniowie, nauczyciele oraz rodzice mieli okazję wysłuchać przygotowanego programu artystycznego z udziałem naszych uczniów.
Słowami „Rok Szkolny 2019/2020 uważam za otwarty” Pani Dyrektor ostatecznie otworzyła przed zgromadzonymi czas wytężonej pracy, ale też pięknych przygód i poszerzania horyzontów.
Quod felix, faustum fortunatumque sit - oby to było szczęśliwe, sprzyjające i pomyślne!

E.W.