STYCZNIOWE WARSZTATY PLASTYCZNO-TECHNICZNE

28-01-2022 19:08 świetlica zainteresowania

Styczniowe warsztaty plastyczno-techniczne.

W styczniu, dzieci w świetlicy szkolnej miały możliwość uczestniczyć w zajęciach robienia sztucznego śniegu.

Do zrobienia śniegu potrzebne są:

pianka do golenia,

6-8 opakowań sody oczyszczonej,

2-3 łyżki mąki ziemniaczanej.

Wszystko mieszamy i wstawiamy na 0,5 godziny do zamrażarki. Po tym czasie, możemy lepić różne kształty. Dzieci zrobiły zimowe ogrody, w których obowiązkowo pojawiły się bałwanki.

Zachęcamy do zrobienia śniegu samemu w domu. Można go w lodówce przechowywać do 7 dni.

Życzymy udanej zabawy.