WYCIECZKA DO KOZIEJ ZAGRODY

Dnia 9 i 11 kwietnia klasy pierwsze i drugie wyruszyły na wycieczkę do Koziej Zagrody w Brennej.

Przed południem zawitaliśmy do edukacyjnej Koziej Zagrody Beaty i Rafała Marchlewiczów.  Celem naszej wyprawy tym razem było poznanie pięknej i niepowtarzalnej tradycji pasterstwa Beskidu Śląskiego.

Pani Marta opowiedziała nam o strojach góralskich i zagrał na ręcznie robionych pasterskich instrumentach. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych, na których tworzyli piękne breloczki z wełny filcowanej. We wnętrzu koliby pasterskiej odbyła się produkcja sera. Dzieci obserwowały jak z mleka pod wpływem ciepła tworzy się serek, a następnie samodzielnie go wkładały do foremek, aby już po chwili móc go degustować. Podczas chwili "wytchnienia"  mieli też możliwość spróbowania beskidzkiej herbaty. Kolejnym punktem programu było oczywiście przejście do zagrody i karmienie kózek :).

Było SUPER !!!!

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI