WYCIECZKA DO MUZEUM HISTORYCZNEGO W BIELSKU - BIAŁE

19-01-2024 13:35 SKKT wycieczki

W dniu 13 stycznia 2024 roku, uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, znanego jako "Stara Fabryka". Wyjście to zostało zorganizowane przez Szkolny Klub Krajoznawczo – Turystyczny (SKKT), który aktywnie wspiera rozwój zainteresowań historycznych i przyrodniczych wśród młodzieży.

Zbiórka uczestników wycieczki odbyła się o godzinie 10.15 pod Domem Kultury w Kamienicy. Po sprawdzeniu listy obecności i krótkim instruktażu bezpieczeństwa, wszyscy udaliśmy się autobusem miejskim do muzeum.

Po przybyciu do "Starej Fabryki" obejrzeliśmy film, który był wprowadzeniem do dalszego zwiedzania. Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej mieści się w zabytkowym budynku dawnej fabryki sukna, co dodatkowo wzmacniało historyczny charakter naszej wizyty.

W trakcie zwiedzania mieliśmy okazję zobaczyć liczne ekspozycje przedstawiające historię miasta Bielsko-Biała oraz regionu. Szczególnie interesujące były wystawy dotyczące historii przemysłu i rzemiosła, które odgrywały kluczową rolę w rozwoju tego obszaru. Uczniowie byli zafascynowani starodawnymi maszynami i narzędziami, które ilustrowały rozwój technologiczny na przestrzeni wieków. Wiele dowiedzieliśmy się o lokalnych tradycjach, obyczajach i kulturze, co pozwoliło nam lepiej zrozumieć unikalny charakter regionu bielskiego. Wiele ekspozycji było interaktywnych, co sprawiało, że nauka historii stała się jeszcze bardziej angażująca.

Na zakończenie zwiedzania, przygotowaliśmy niespodziankę w postaci quizu z wiedzy o muzeum i historii regionu. Uczniowie z wielkim entuzjazmem brali udział w tej rywalizacji, wszyscy otrzymali małe upominki, co jeszcze bardziej podniosło poziom zaangażowania i radości.

Wycieczka do Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej była nie tylko doskonałą lekcją historii, ale także ważnym doświadczeniem kulturowym, z dodatkowym elementem zabawy i rywalizacji. Uczniowie wrócili z niej bogatsi o wiedzę o historii i kulturze swojego regionu. Bardzo dziękujemy naszym młodym piechurom za udział w zorganizowanym wyjściu. Mamy nadzieję, że niebawem zobaczymy się na kolejnej wycieczce organizowanej przez SKKT.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu - tutaj.