WYCIECZKA Z SKKT

23-06-2022 7:15 SKKT

20 czerwca br. Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne zorganizowało wycieczkę
do Żywca. Wzięło w niej udział 10 uczniów.

Głównymi celami imprezy było: promowanie historii i tradycji Żywca, walorów krajoznawczych tego regionu, promocja zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu, propagowanie turystyki pieszej wśród dzieci, wdrażanie zasad bezpiecznego poruszania się po wytyczonych trasach miejskich. Podczas wycieczki zostały zrealizowane następujące punkty:

Pierwszym punktem wycieczki był przejazd pociągiem relacji Bielsko-Biała – Żywiec.

Po dotarciu do miejsca docelowego, czyli Żywca spacerem przeszliśmy do Parku Zamkowego. Tam mogliśmy w otoczeniu przyrody znaleźć ukojenie od słonecznego skwaru, zjeść mały posiłek i ruszyć dalej. Spacerując po parku dzieci mogły zobaczyć Pałac Habsburgów, tzw. Nowy Zamek, jego dziedziniec, a także zobaczyć Domek Chiński i zwiedzić Mini Zoo. Następnie udaliśmy się pod żywiecki Amfiteatr. Znalazł się również czas by przed dalszą wędrówką schłodzić nogi w Sole 😊

Ostatnim punktem programu był spacer po starówce Żywca, który obejmował rynek wraz z ratuszem miasta. Na zakończenie wycieczki odbył się quiz z nagrodami dotyczący znajomości Żywca.

Mimo, że nad miastem zbierały się burzowe chmury nam pogoda dopisała do samego końca. Wracając pociągiem do Bielska nie opuszczały nas dobre humory.

Członkowie SKKT