Z WIZYTĄ U BEZKRĘGOWCÓW

W dniu 02.12.2023 r. uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję odwiedzić wystawę zwierząt bezkręgowych "Owady i Spółka w ZOO", zorganizowaną przez Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne. W wydarzeniu wzięło udział 16 uczniów z klas III-VI.

Był to fascynujący wgląd w świat zwierząt, które często pomijane są w tradycyjnym edukacyjnym programie. Dzięki tej wizycie, uczniowie mieli szansę na bliskie spotkanie z różnorodnymi gatunkami owadów, mięczaków oraz innych bezkręgowców.

Jednym z najważniejszych elementów wycieczki było interaktywne stanowisko, gdzie uczniowie mogli obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku, a także uczestniczyć w pokazach i warsztatach edukacyjnych. Dzięki angażującym opowieściom przewodnika, uczniowie zyskali cenne informacje na temat roli bezkręgowców w ekosystemie oraz ich wpływu na życie człowieka.

Kulminacyjnym momentem wycieczki była możliwość bezpośredniego kontaktu z niektórymi zwierzętami, co wzbudziło duże zainteresowanie i entuzjazm wśród uczniów. Była to nie tylko świetna okazja do nauki, ale także do rozwijania zainteresowań przyrodniczych wśród młodych ludzi.

Opiekunowie SKKT

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENA GALERII:

kliknij tutaj