Z WIZYTĄ W SCIENCE POINT LAB

W dniu 16 marca 2024 roku grupa 14 uczniów z klas III - VI miała niepowtarzalną okazję uczestniczyć w edukacyjnym wyjściu do Science Point LAB, zlokalizowanego w centrum handlowym Gemini Park w Bielsku-Białej. Wyjście to zostało zorganizowane w ramach SKKT i wspólnego projektu Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego, centrum handlowego Gemini Park oraz Miasta Bielsko-Biała, mającego na celu promowanie nauki i edukacji wśród młodszych pokoleń.

Program wizyty był niezwykle bogaty i dostosowany do zainteresowań oraz poziomu wiedzy młodych uczestników. Dzieci miały okazję uczestniczyć w interaktywnych warsztatach, pokazach naukowych oraz eksperymentach, które pozwoliły im na własne oczy zobaczyć fascynujące zjawiska naukowe. Tematyka zajęć obejmowała szeroki zakres dziedzin, takich jak fizyka, chemia, biologia oraz astronomia, co pozwoliło uczniom zgłębić tajniki nauki w przystępny i angażujący sposób.

Co można było znaleźć w Science Point LAB w strefie otwartej?

• Misja „Zagadka”
    Była to otwarta strefa przestrzennych, łatwych, intuicyjnych zagadek dla dzieci z różnych dziedzin nauki, które bazowały na spostrzegawczości i logicznym myśleniu.

• „Nie wahaj się - baw się!”
    Wystawa ta składała się z 11 stanowisk, których każde przy pomocy wahadeł wyjaśniało podstawowe prawa fizyki.

• „przeBUDOWA”
    Kolejna strefa, która dostarczyła nam wiele radości, to przestrzeń z niebieskimi klockami zwanymi Imagination Playground. Elementy systemu pozwalały na tworzenie ciekawych budowli i obiektów.

Jednym z najbardziej emocjonujących punktów programu były pokazy doświadczalne - dmuchanie balonów za pomocą sody oczyszczonej i octu, wywołanie wulkanu, eksperymenty z cukierkami i balonami. Uczestnicy mieli możliwość samodzielnego przeprowadzania doświadczeń, co jeszcze bardziej wzbudziło ich zainteresowanie nauką.                                                      Wizyta w Science Point LAB była również doskonałą okazją do rozwijania umiejętności pracy w grupie oraz krytycznego myślenia. Uczniowie, pracując w zespołach, mieli za zadanie rozwiązywać problemy naukowe i eksperymentalne, co stanowiło cenne doświadczenie współpracy i wymiany wiedzy.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA RELACJI FOTOGRAFICZNEJ - TUTAJ

Opiekunowie SKKT.