DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

07-04-2024 19:57 profilaktyka i wychowanie

Światowy Miesiąc Autyzmu jest obchodzony w kwietniu, jako kontynuacja przypadającego 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W naszej szkole z tej okazji odbywa się szereg inicjatyw, mających na celu uwrażliwienie innych na problemy
i potrzeby dotkniętych nim osób i ich rodzin.

Piątego kwietnia – na znak solidarności z wyjątkowymi kolegami i koleżankami, uczniowie naszej Szkoły przyszli ubrani na niebiesko. We wszystkich klasach odbyły się zajęcia poświęcone tematyce autyzmu, a wybrane dzieci wzięły udział w miejskiej paradzie pod hasłem „W porządku być innym”. Uczestnicy zebrali się pod Ratuszem, by, po powitaniu przez Prezydenta Miasta, przejść w barwnym pochodzie na Starówkę. Tam każda z placówek dołożyła swojego, własnoręcznie wykonanego puzzla, podkreślającego różnorodność spektrum autyzmu.

Pamiętajmy, że każda osoba z autyzmem ma niepowtarzalne zdolności i talenty, które mogą wnieść wiele do naszej społeczności. Bądźmy otwarci, cierpliwi i empatyczni, aby wspierać ich w ich drodze do samorealizacji.

A.W.