ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

09-11-2019 21:42 imprezy i uroczystości

Święto Niepodległości tym razem nieco inaczej…

A to za sprawą aktualnego wciąż tematu wyboru patrona Szkoły.

Tegoroczna uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości po raz kolejny zgromadziła na Sali gimnastycznej uczniów oraz Kadrę Pedagogiczną.

Był czas na wspólne odśpiewanie hymnu oraz przepiękny program artystyczny wzbogacony występem szkolnego chóru.

W tym roku dodatkowo mieliśmy okazję poznać sylwetki dwóch wybitnych postaci, z których jedna już wkrótce będzie patronem naszej Szkoły.

Uczniowie przygotowali krótkie prezentacje życiorysu rotmistrza Witolda Pileckiego oraz Józefa Drożdża.

Warto przypomnieć, że w pierwszej fazie wyborów dotyczących patrona Szkoły, głosujący zdecydowali, że będzie to rotmistrz Pilecki.

Niedługo jednak po tym pojawiła się propozycja przyjęcia patronatu Józefa Drożdża – w ten sposób zdecydowano się na wyborczą „dogrywkę” – stąd konieczność rozpowszechnienia informacji na temat dziejów wspomnianych bohaterów.

Życiorysy obu kandydatów

Dzień 11. Listopada to doskonała okazja, aby pochylić się przez chwilę nad fascynującymi losami tych, którzy tworzą historię naszej Ojczyzny.

Liczymy, że niebawem poznamy ostateczne wyniki głosowania, tymczasem zbudowani żołnierską pieśnią usłyszaną na akademii, przepełnieni patriotycznym duchem możemy uznać tegoroczne obchody Święta Niepodległości za wyjątkowe również z uwagi na fakt, że nasi uczniowie  - i młodsi – i starsi - wykazali się wysokim poziomem kultury i w ogromnym skupieniu uczestniczyli w uroczystościach.

E.W.