ZWIEDZANIE BWA I KSIĄŻNICY BESKIDZKIEJ

Dnia 4.04.2024 uczniowie klas siódmych  w ramach lekcji plastyki oglądali  w Galerii Bielskiej BWA  najciekawsze uczniowskie prace 16 Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych.

Prezentacja i konfrontacja twórczości młodzieży, jej umiejętności warsztatowych, także w zakresie obserwacji i interpretacji natury, będących efektem pracy na zajęciach rysunku i malarstwa w średnich szkołach plastycznych – takie były założenia Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych, konkursu o wieloletniej tradycji, organizowanego przez Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej i Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Niezwykle ważnym celem biennale jest zwrócenie uwagi na aktualne aspiracje i charakter prac uczniów oraz ich inspiracje, które stanowią odzwierciedlenie obecnej rzeczywistości, a także wrażliwości współczesnego młodego człowieka – podkreślała dr Agata Ruman, artystka, wicedyrektorka PLSP im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej.

Do 16. edycji konkursu zgłoszono 578 prac wykonanych przez uczniów i uczennice klas przedmaturalnych i maturalnych z 39 średnich szkół plastycznych; wśród nich znalazły się 234 rysunki i 344 prace malarskie.
Po przeglądzie wszystkich prac komisja konkursowa wybrała najciekawsze, przyznając nagrody i wyróżnienia w kategoriach malarstwo i rysunek oraz kwalifikując prace do wystawy pokonkursowej.

Kolejnym miejscem było zwiedzanie Książnicy Beskidzkiej i wystawa rysunku i nie tylko satyrycznego  " MICHAŁ GRALCZYK WRZUCIŁ NA LUZ" w ramach XXIV Festiwalu Kabaretowego Fermenty.

Bardzo dziękuję nauczycielom opiekunom: Pani Annie Maryniak- Prackiej, Pani Gabrieli Puczka i Pani Annie Sawickiej oraz wszystkim uczniom klasy 7a i 7b.

Wasza wysoka kultura drodzy uczniowie i szacunek do sztuki budzi moje uznanie dla Was.

Mam nadzieję, że odwiedzane miejsca będą  Waszą inspiracją  na dalsze lata.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI - TUTAJ

Elżbieta Ratajska